ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235100
*
nr 1423 5100
Spegel
30-tal, rund. Diameter: 59cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:50:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 21:21:11
1
300 kr
30/9 19:22:06
2
Vinnande bud
30/9 22:10:42
3
450 kr
30/9 22:10:42
2
500 kr (Budbetjänt)
4/10 11:14:01
4
600 kr
4/10 11:14:01
2
700 kr (Budbetjänt)
4/10 19:29:44
5
800 kr
4/10 19:29:44
2
900 kr (Budbetjänt)
4/10 19:45:26
5
1.000 kr
4/10 19:45:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5100
Spegel
30-tal, rund. Diameter: 59cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 21:21:11 | 1 | 300 kr |
30/9 19:22:06 | 2 | Vinnande bud |
30/9 22:10:42 | 3 | 450 kr |
30/9 22:10:42 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/10 11:14:01 | 4 | 600 kr |
4/10 11:14:01 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
4/10 19:29:44 | 5 | 800 kr |
4/10 19:29:44 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
4/10 19:45:26 | 5 | 1.000 kr |
4/10 19:45:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14